W okresie 25-29 czerwca 2012 r. odbyła się robocza wizyta polskiego zespołu badawczo-analitycznego oraz członków zespołu projektowego w Sumach na Ukrainie. Celami nadrzędnymi wizyty były:

• odebranie od Partnera zagranicznego „Kompendium aktywizacyjnego – zestawu rozwiązań stosowanych na Ukrainie i przez ukraińskiego Partnera w szczególności, w zakresie aktywizacji zawodowej studentów, w tym – w trakcie ostatniego roku nauki”;
  • bezpośrednie zapoznanie się z procesem wdrażania i wykorzystywania metod aktywizacyjnych na Ukrainie;
  • organizacja i przeprowadzenie spotkania członków Grupy Sterującej w celu realizacji zadań z zakresu zarządzania strategicznego.

W trakcie trzydniowych spotkań roboczych został zrealizowany szereg wspólnych działań, które znacznie wzbogaciły wiedzę i doświadczenie członków polskiego zespołu badawczo-analitycznego. Otrzymana w ten sposób informacja zostanie przedmiotem obrad i dyskusji podczas kolejnych dwóch spotkań zespołu badawczo-analitycznego, w trakcie których zostanie ukształtowana wstępna wersja produktu finalnego projektu oraz strategia jego wdrażania.
Szczegóły: http://pp.fundacjawm.pl/