"Spotkanie z Suszem i okolicami"

Dnia 12.06.2016 r. obył się pierwszy etap projektu realizowanego przez Fundację Rozwoju Warmii i Mazur pt. "Spotkania z Suszem i okolicami".

Projekt jest finansowany przez Gminę Susz w ramach zadania "Organizacja zajęć, wycieczek, warsztatów tematycznych dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Susz w zakresie poznawania walorów krajobrazowych, kulturowych i historycznych".

Dzięki wsparciu Gminy Susz dzieci w wieku 5-7 lat z Publicznego Przedszkola w Suszu oraz Niepublicznego Przedszkola w Kamieńcu wzięły udział w wycieczce tematycznej pn "Spotkanie z Suszem". Wycieczkę poprowadził Optyś, który w bajkowy sposób zaprezentował dzieciom miasto Susz. Dzieci otrzymały liczne nagrody, foldery regionalne, a także mogły uczestniczyć w wybijaniu monet. Wycieczka przepełniona była atrakcjami. Podczas Dni Susza dodatkowe wrażenia zapewniła dzieciom Szkoła Podstawowa w Kamieńcu rozstawiając namiot pełen niespodzianek. Wszystkie maluchy mogły wziąć udział w zabawach z animatorami (zabawa z chustą, puszczanie baniek, malowanie twarzy itp.).Obydwie imprezy doskonale się uzupełniały za co należą się wielkie podziękowania dla Fundacji Rozwoju Warmii i Mazur, Szkoły Podstawowej w Kamieńcu oraz Gminy Susz !!!

18.06.2016 r. w Szkole Podstawowej w Kamieńcu odbył się kolejny etap projektu.

Sobotni dzień upłynął pod tytułem "Spotkania z Napoleonem". Dzięki wsparciu gminy dzieci wzięły udział w warsztatach techniczno - plastycznych, wycieczce do ruin pałacu prowadzonej przez samego Napoleona, animacjach oraz ognisku. Wydarzeniu towarzyszył również "Dzień eksperymentu" organizowany przez Fundację Rozwoju Warmii i Mazur oraz Szkołę Podstawową w Kamieńcu. Dzięki dodatkowej inicjatywie dzieci mogły pojeździć konno, a także wcielić się w rolę małego Einsteina. Jedno jest pewne !!! Wszyscy bawili się wspaniale za sprawą atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w projekcie !!!